DHI Saç Ekimi

  • Home
  • DHI Saç Ekimi
Shape1
Shape2

Working Time

  • Monday - Thursday 08:00 - 18:00
  • Friday 07:00 - 22:00
  • Saturday 08:00 - 18:00

DHI genellikle dünyadaki en etkili saç ekimi tekniklerinden biri olarak kabul edilir. Üçlü sinerjiye dayalı yenilikçi bir tekniktir.

Dhi Saç Ekimi

İmplanter kalem ile uygulanan DHI tekniği direkt saç ekimi uygulaması olup, Choi kalem tekniği ve tıraşsız saç ekimi gibi isimlerle de anılmaktadır.

Temelde FUE tekniğine dayanmakla birlikte DHI saç ekimi kısmen yeni bir saç ekimi tekniği olarak değerlendirilmektedir. FUE ile en büyük farkı DHI saç ekiminde saç kökleri ekilmeden önce kanal açılmasına gerek olmamasıdır. DHI Choi kalem tekniği ile gerçekleştirilen saç ekiminde donör bölgeden alınan greftler direkt olarak alıcı alana nakledilir.

Saç ekiminde doğal sonuçlara ulaşmamızı sağlayan yeni nesil bir saç ekim yöntemi.

DHI saç ekimi cerrahi deneyim ve estetik nitelikler gerektirir. Micro Fue Turkey, İstanbul’da DHI saç ekimi tekniğine kendini adamış bir klinik deneyimi ve ayrıcalıklı ortamı ile İstanbul’da.

DHI Saç Ekim Tekniği Nedir?

DHI, açık ifadesi ile Direkt Saç Ekimi , enseden ayrılmaya dirençli saç köklerinin bir implanter kalemle tek tek alınıp saç yoluyla doğrudan alıcı alana nakledildiği bir saç ekimi yöntemidir.

dhi hair transplant

Saç ekiminde farklı estetik ve teknik gereksinimleri karşılamak için geliştirilen yeni yöntemler sayesinde tedavi alternatifleri artmaktadır. Saç ekiminde bu yeniliğin ve güncel tekniklerin en güzel örneği DHI tekniğidir. Ek olarak, teknik gelişmeler saç ekimini herkes için mümkün kılmakta ve saç ekimindeki trendi yakalamaktadır.

Dhi Saç Ekimi, FUE Olarak Safir Bölgede donör saçlarla minimal invaziv saç ekimi teknikleri, ekimi zayıf olan kişilerde bile yapılabilir. Modern saç ekimi teknikleri, donör bölgeden en iyi şekilde yararlanmayı mümkün kılmaktadır.

Son yıllarda saç ekiminde yakaladığımız etkileyici doğallıkta bu gelişmelerin büyük payı var. Daha sık saç ekimi hayalinin peşinden giderken geliştirilen DHI choi pen tekniği gibi yöntemler saç ekiminde harikalar yaratıyor. Saç ekiminin başarılı sonuçları, saç ekimine olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

DHI Saç Ekimi Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI tekniği ile saç ekimi, traşlı veya traşsız lokal anestezi altında yapılabilir. Donör bölgeden alınan saç kökleri DHI kalemi ile doğrudan alıcı bölgeye nakledilir.

Donör bölgeden alınan foliküler ünite Choi iğnesinin içine yerleştirilir. Farklı çaplardaki iğneler üzerine 40-45 derecelik açılarla yerleştirilen uygun kalınlıktaki saç kökleri, önceden oluşturulan planlamaya göre tek tek taranacak alana ekilir. Choi iğnesi saç kökünü iterken aynı anda saç kökünü kafa derisinde açtığı kanala yerleştirir.

DHI saç ekimi operasyonunda en az 2 Choi kalemi ve ortalama 10-12 farklı Choi ucu kullanılır. Operasyon öncesi saçın kalınlığına göre farklı çaplarda uçlar ve kalemler ayrı ayrı seçilir.

DHI tekniği ile bölgesel saç dökülmesi, alın daraltma, saç kalınlaştırma gibi farklı saç ekimi operasyonlarının yanı sıra önemli saç dökülmeleri tedavi edilebilmektedir. Saç ekimi yöntemi DHI tekniği bu özelliklerinden dolayı saç ekiminde çözüm şansını arttırmaktadır. Saç dökülmesinin erken dönemlerinde koruyucu saç ekimi operasyonunun planlanmasında Choi yöntemi tercih edilir.

DHI Yönteminin Avantajları

– Saç dökülmesi dönemini tamamlamış ve 40 yaş üstü için mevcut saçlar arasına ekim.
•- Kadınlarda saç ekimi
•- Tıraşsız saç ekimi
DHI Yöntemi Dezavantajları
• – Sınırlı sayıda greft
•- Seyrek transplantasyon
•- Diğer yöntemlerden daha pahalı

DHI ve FUE Arasındaki Farklar

– DHI, mevcut saçların arasına tıraşsız ekim için avantajlıdır. FUE ise bu tip saç ekiminde mevcut köklere zarar verdiği için avantajlı bir konumda değildir.

– DHI saç ekimi tekniği ile maksimum greft sayısı 3000~3500 iken, bu sayı FUE yöntemi ile 5500 veya daha fazla ekim yapılmasını mümkün kılmaktadır.

– DHI yöntemi geniş saçsız alan ve çok sayıda greft ile yapılan ekimlerde dezavantaj yaratırken, FUE yöntemi ile saçsız alanın boyutu ne olursa olsun maksimum yoğunluk ve doğallıkla ekim yapılabilmektedir.

– DHI yöntemi ile ekim yapılırken kökler dışarıda daha uzun süre kalır ve sağlığı olumsuz etkilenir. FUE yöntemi ile ekilen köklerin maruz kalma süresi daha kısa olduğu için daha sağlıklı bir ekim yapılır.